Kurkuma s medom a škoricou proti kašľu

Kurkuma s medom a škoricou proti kašľu

Značky

Nie sú pridelené

Pred príchodom zimného obdobia s vyšším výskytom ochorení, čo už je takmer za dverami, vám odporúčam  malý trik ako si poradiť s prechaldnutím a podporiť  liečbu infektu dýchacích ciest. Vyskúšajte medovicový med, ktorý neobsahuje také množstvo alergénov / peľ / ako iné medy,  s kurkumou a škoricou. Škorica obsahuje prokyanidíny, katechíny /antioxidanty/, eugenol – prírodné antiseptikum /pôsobí proti mikróbom/ a kurkuma zase flavonoid kurkumín, ktorý má  antioxidačné, antikoagulačné a protizápalové účinky. Celý tento užitočný  koktail si namiešate takto:

tri veľké lyžice medu

1 malá lyžička kurkumy

pol malej lyžičky škorice – podľa možnosti cejlonsku škoricu

Všetko zmiešate a a užívate maximálne 3x denne, malú lyžičku. A pred spaním čaj z čerstvého zázvoru s levanduľou alebo z nasušeného podbeľu, kapucínky alebo iný obľúbený čaj.

P.S:Opatrní by mali byť ľudia užívajúci liek warfarín pre zvýšený obsah kumarínov /škorica, kurkuma/ nachádzajú sa v cassia škorici čiže bežne dostupnej v obchodoch.

Preto, ako ste iste pochopili, ak by sme mali dostatok vedomostí o potravinách, ich zložení a vhodnom spracovaní, nemuseli by sme pravidelne užívať doplnky výživy a v niektorých prípadoch skutočne vyhadzovať peniaze von oknom. Volá sa to potravinová gramotnosť a tú si treba v rámci zachovania zdravia, neustále zvyšovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by sa vám páčiť

Koncept o jedle, ktorý komunikuje moderným spôsobom staré dobré hodnoty gastronomickej kultivovanosti.

NEWSLETTER

Copyright @ 2021 - Horecka.sk
All rights reserved
Made by VIANSOL, s. r. o.